فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

آبخوری جوجه باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

آبخوری جوجه باید چگونه باشد ؟

وجود آبخوری و دانخوری جوجه در مرغداری ها یک نیاز اساسی است که علاوه بر  اینکه خوراک و آب جوجه ها را ساماندهی می کند موجب رشد و ضایع نشدن دان و کاهش هزینه ها می شود .


در خرید آبخوری طیور باید به سن و نژاد پرنده دقت شود ؛ پرندگان با توجه به نژاد ، قد ، ارتفاع گردن و سن و اینکه جوجه باشند یا بالغ از آبخوری های متفاوت استفاده می کنند .
آبخوری جوجه در انواع و سایز های مختلف تولید می شوند و در کل آبخوری جوجه یا به صورت آبخوری دستی است یا به صورت آبخوری اتوماتیک .

 آبخوری کله قندی و آبخوری ناودانی ،  پرکاربرد ترین آبخوری دستی هستند .
آبخوری پلاسون ، آبخوری نیپل و آبخوری فنجانی یا ماشه ای آبخوری های اتوماتیک موجود در بازار هستند .
اینکه شما از کدام نوع  آبخوری ( آبخوری دستی یا آبخوری اتوماتیک ) استفاده کنید به ظرفیت مرغداری شما و همچنین بودجه شما بستگی دارد .
بهترین آبخوری برای مرغداری با ظرفیت بالا آبخوری نیپل است اما امروزه در مرغداری های سنتی از آبخوری دستی نیز استفاده می کنند .


قیمت آبخوری جوجه

آب خوری دستی جوجه نسبت به آبخوری اتوماتیک جوجه قیمت ارزان تری دارد و پر کردن مخزن باید توسط انسان انجام شود اما در آبخوری اتوماتیک جوجه مخزن آب آبخوری به طور خودکار توسط ابزارهای مرغداری پر می شود و نیازی به نیروی کار برای این کار نیست .

شما می توانید جهت خرید آبخوری مرغ به قسمت آبخوری طیور مراجعه کرده و انواع آبخوری را مشاهده و محصول مورد نظر را انتخاب و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید .
در ادامه این مقاله از وبسایت فور یو کالا به برخی نکات مهم برای استفاده از آبخوری می می پردازیم .

فاصله آبخوری ها باید به گونه ای باشد که مرغ ها مسافت زیادی را برای خوردن آب طی نکنند و آب به راحتی در اختیار جوجه ها قرار گیرد . حداکثر فاصله بین آبخوری ها 1/5 متر است و نباید فاصله از این بیشتر باشد .
اگر به فاصله متعادل آب خوری دقت نکنیم و تعدادی مرغ نزدیک آبخوری باشند و تعدادی دور ،  مرغ های نزدیک آبخوری به دور آبخوری تجمع کرده و موجب مشکلات تنفسی و تلف شدن آن ها می شود .
در دو هفته اول زندگی جوجه ها نباید آب خیلی سرد یا خیلی گرم در اختیار آن ها قرار بگیرد به سبب حساسیت دمایی که جوجه ها در اوایل زندگی خود دارند .
یکی دیگراز عوامل مهمی که استفاده آبخوری جوجه باید مورد توجه قرار داد ظرفیت آب خوری جوجه می باشد برای مثال آبخوری دستی کله قندی برای 50 جوجه کفایت می کند و اگر در برخی از روز های سال هوا گرم بود مرتبا باید آبخوری جوجه به لحاظ پر و یا خالی بودن مورد بررسی قرار گیرد .

بعد از دو هفته از زندگی جوجه ها می توان برای آن ها از آبخوری اتوماتیک استفاده کرد و برای این کار باید تا یک الی دو روز آبخوری دستی نیز در سالن و مرغداری وجود داشته باشد که تا جوجه ها عادت کنند .
در صورتی که از آبخوری دستی به عنوان آبخوری جوجه خود استفاده می کنید باید آب موجود در آبخوری تمیز و سالم باشد . نباید آبی که جوجه ها مصرف می کنند کثیف و یا آلوده باشد . برای جلوگیری از شیوع بیماری در بین گله باید هر روز آبخوری دستی را مورد بررسی قرار داد و یا حتی آب آبخوری جوجه را کاملا عوض کرد .

در حین استفاده از آبخوری اتوماتیک نیز باید برخی موارد را مورد بررسی قرار داد برای مثال شیلنگ های انتقال آب آبخوری اتوماتیک باید شفاف باشد تا علاوه بر آب واکسن های دارویی ، رسوبات ویا گرفتگی در داخل شیلنگ مشخص باشد .

همانطور که گفته شد آبخوری نیپل ،  بهترین آبخوری برای جوجه  و مرغداری است استفاده از این آبخوری علاوه بر پر شدن خودکار لوله های انتقال آب از آلودگی آب نیز جلوگیری می کند و پرنده ها نمی توانند آب آبخوری را آلوده کنند .
کنترل و ثبت آب مصرفی جوجه ها می تواند به بسیاری از مسائل به مدیر مرغداری و پرورش دهنده  کمک کند به این صورت که میزان آب مصرفی جوجه ها را با استاندارد آب مصرفی توسط جوجه را مقایسه و بررسی کند .


در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از آبخوری طیور و نکاتی درباره استفاده از آبخوری به شما آموزش دهیم و همچنین بهترین آبخوری برای مرغداری را به شما معرفی کردیم اگر تمایل به خرید آبخوری و همچنین سایر تجهیزات مرغداری را دارید می توانید سری به قسمت محصولات زده و یا با شماره 09139552810  تماس حاصل فرمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  راه اندازی دستگاه جوجه کشی ، یک قدم مانده به یک گله ی پر سود
•  بهترین قیمت تجهیزات فور یو کالا
•  پرورش کبک
•  خوراک طیور و نحوه خرید اینترنتی خوراک طیور
•  تاثیر آب بر راندمان مرغداری

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان