فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

دستگاه جوجه کشی شترمرغ چه مشخصه هایی دارد؟

رهنمای خرید دستگاه جوجه کشی شترمرغ

شترمرغ بزرگ ترین پرنده روی زمین است. فرایند جوجه کشی از شتر مرغ به دو روش طبیعی و مصنوعی انجام می شود. در فرایند جوجه کشی از شترمرغ به روش طبیعی، کل فرایند به عهده خود شتر مرغ است اما این روش از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نیست. در صورتی که اگر فرایند جوجه کشی از شترمرغ به روش مصنوعی و با استفاده از تکنولوژی صورت گیرد مقرون به صرفه بوده و نتیجه بهتری خواهد داشت. برای انجام فرایند جوجه کشی از شترمرغ با دستگاه شما باید دستگاه جوجه کشی برای شترمرغ تهیه کنید.
فرایند جوجه کشی از شترمرغ با سایر پرنده های اهلی و زینتی تفاوت اساسی دارد. جوجه کشی با دستگاه مخصوص جوجه کشی شترمرغ و تحت شرایط محیطی خاصی صورت می گیرد. در ادامه مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی های دستگاه جوجه کشی شتر مرغ پرداخته و شما را با مشخصه های بهترین دستگاه جوجه کشی شترمرغ آشنا کنیم.

دستگاه جوجه کشی شترمرغ چه مشخصه هایی دارد؟
دستگاه جوجه کشی شترمرغ با دستگاه جوجه کشی مرغ و سایر پرندگان تفاوت های زیادی داشته و مشخصه های منحصر به فردی دارد. در ضمن باید بگم عملیات جوجه کشی از شتر مرغ مراحلی پیچیده تر از سایر پرندگان دارد.
جوجه کشی شترمرغ مانند سایر طیور نیاز به کنترل 4 عامل اصلی جوجه کشی یعنی دما، رطوبت، کنترل میزان اکسیژن و گردش تخم ها در دستگاه جوجه کشی دارد که در ادامه، به هر یک از یک مشخصه های دستگاه جوجه کشی شترمرغ می پردازیم.

1- دمای دستگاه جوجه کشی شترمرغ
از مشخصه های دستگاه جوجه کشی شترمرغ که برای فرایند جوجه کشی باید به آن توجه داشته باشید، کنترل دمای دستگاه جوجه کشی است. اگر چه دمای دستگاه جوجه کشی پرندگان با هم متفاوت است اما شما می توانید در دستگاه های جوجه کشی خانگی، با نتظیم مینگین دما، جوجه کشی پرندگانی مثل بوقلمون، غاز و بلدرچین را با هم در یک دستگاه انجام دهید اما به دلیل اندازه تخم شترمرغ و تفاوت دمایی که جوجه کشی شترمرغ با سایر پرندگان دارد نمی توانید جوجه کشی شترمرغ را با سایر پرندگان با یک دستگاه جوجه کشی انجام دهید. دمای مورد نیاز دستگاه جوجه کشی شترمرغ در دوران ستر 2/36 درجه و در دوران هچر 37 درجه سانتی گراد است.

2- رطوبت دستگاه جوجه کشی شترمرغ
مهم ترین عامل در جوجه کشی شترمرغ، رطوبت دستگاه جوجه کشی از شتر مرغ است. دستگاه های جوجه کشی شترمرغ نسبت به سایر دستگاه های جوجه کشی به میزان رطوبت کمتری نیاز دارند. با توجه به این که پوسته تخم شترمرغ بسیار ضخیم است، سبب شده تا آب درون تخم دیرتر تبخیر شود و نیازی به تامین رطوبت بالا برای دستگاه جوجه کشی نیست. قبل از شروع جوجه کشی شترمرغ باید رطوبت دستگاه جوجه کشی شترمرغ را تنظیم نمایید.

نحوه تنظیم میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی شترمرغ بدین صورت است که ابتدا رطوبت دستگاه 25 درجه تنظیم می شود. اگر در طول یک هفته، دو الی سه درصد از وزن تخم شترمرغ کاهش یابد، میزان رطوبت دستگاه نرمال است. اگر میزان کاهش وزن تخم ها بالاتر باشد این بدین معنی است که میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی پایین بوده و باید رطوبت دستگاه را با استفاده از بخارساز های التراسونیک افزایش دهید. هم چنین اگر میزان کاهش وزن کمتر از میزان تعیین شده بود می توانید به کمک سیستم های پیشرفته خشک کننده هوا، رطوبت دستگاه جوجه کشی شتر مرغ را کاهش دهید. البته این سیستم های تنظیم رطوبت دستگاه های جوجه کشی شترمرغ قیمت بالایی دارند و کمتر دستگاهی مجهز به سیستم تنظیم رطوبت است.

3- میزان اکسیژن دستگاه جوجه کشی شترمرغ
جنین شترمرغ در هفته آخر جوجه کشی نیاز به اکسیژن بالایی دارد. پوسته ضخیم تخم شترمرغ این امر را سخت تر می کند. افزایش رطوبت دستگاه تا ده درصد به نرم شدن پوسته تخم کمک می کند. آنچه که بهترین دستگاه جوجه کشی شترمرغ دارد، داشتن سیستم اتوماتیک هواگیری دستگاه جوجه کشی برای تامین اکسیژن مورد نیاز در دوره جوجه کشی بر اساس تایم های تعیین شده می باشد.

4- راک دستگاه جوجه کشی شترمرغ و گردش تخم شترمرغ
استفاده از راک های های مستحکم از جنس ورق گالوانیزه و موتور های گیربکس دار برای چرخش تخم شترمرغ در جهت افزایش کیفیت جوجه کشی برای دستگاه جوجه کشی شتر مرغ امری ضروری است. دستگاه جوجه کشی شترمرغ باید به نحوی تنظیم شده باشد که هر یک ساعت یک بار وضعیت تخم ها 120 تا 160 درجه تغییر کند.

خرید بهترین مارک دستگاه جوجه کشی شترمرغ
در طول سالیان گذشته دستگاه های جوجه کشی زیادی به بازار عرضه شده اند اما تفاوت بهترین دستگاه جوجه کشی شترمرغ با دستگاه های معمولی، میزان فاصله بین طبقات و وجود سیستم های کنترل میزان اکسیژن دستگاه، کنترل دما و رطوبت جوجه کشی شترمرغ در دستگاه های جوجه کشی و هم چنین قیمت دستگاه های جوجه کشی شترمرغ می باشد. از جمله بهترین مارک دستگاه های جوجه کشی شترمرغ که در بازار موجود است می توان به دستگاه جوجه کشی شترمرغ اسکندری، دستگاه جوجه کشی شترمرغ بلدرچین دماوند و برند درنا اشاره کرد که جزو بهترین دستگاه های جوجه کشی شترمرغ موجود در بازار هستند. می توانید نسبت به خرید دستگاه جوجه کشی شترمرغ اسکندری با قیمت ارزان از فروشگاه اینترنتی فوریو کالا اقدام نمایید.
 برخی دستگاه های جوجه کشی شترمرغ خانگی با تعداد ظرفیت 4 تخم که برای تحقیقات پروژه های دانشجویی و مصارف خانگی نیز در بازار وجود دارد اما اگر قصد فعالیت حرفه ای و صنعتی دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا نسبت به خرید دستگاه های حرفه ای جوجه کشی شترمرغ اقدام نمایید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  حمل و نقل و عودت
•  شرایط مناسب محیط دستگاه جوجه کشی
•  ماسک گلاب چه خواصی دارد و چگونه تهیه می شود ؟
•  بهترین مارک دستگاه جوجه کشی موجود در بازار کدام است؟
•  دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند 84 تایی

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان