فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

روش هایی برای تمیز کردن دستگاه جوجه کشی

تمیز کردن و ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی

میکرو اورگانیسم ها و انگل هایی که در دستگاه جوجه کشی پدید می آیند برای تخم و نطفه مضر هستند و باید آن ها از بین بروند. زیرا این میکروب ها به راحتی می توانند روی جوجه های هچ شده تاثیر داشته باشند و باعث تلف شدن آن ها می شود.
بعد از جوجه کشی، دستگاه جوجه کشی فوق العاده سرشار از میکروب و انگل است و مواد بدبویی در داخل آن است و کف دستگاه سرشار از پرزهای ریز پوسته تخم، تخم های انفجاری و ... می باشد.

روش هایی برای تمیز کردن دستگاه جوجه کشی
-  در قدم اول بعد از اینکه فرآیند جوجه کشی به اتمام رسید، مرغدار باید دستگاه را از برق جدا کند و اجازه دهد تا دستگاه خنک شود. اجزای غیر الکترونیکی دستگاه از جمله سبد هچر، شانه ها، ظرف آب را می توانید در با آب گرم تمیز کنید و بشورید. شما می  توانید این اجزا را با کم مواد شوینده، اسکاچ و آب گرم به خوبی تمیز کنید. برخی از قطعات الکترونیکی دستگاه جوجه کشی از قبیل سنسور دما و رطوبت، فن های تهویه و سیرکولاسیون، برد دستگاه نباید با آب در تماس باشد که سبب خرابی دستگاه و یا کاهش بازدهی می شود.
- بخار فرمون هم می تواند کابین داخل دستگاه جوجه کشی را تمیز و ضدعفونی کند. برای تولید بخار فرمون، شما می توانید از پرمنگنات و پتاس را با فرمالین تجارتی مخلوط کنید. برای مخلوط کردن این مواد از ظرف فلزی استفاده کنید و در قدم اول پرمنگنات را در داخل ظرف ریخته و سپس فرمالین رقیق شده را به همراه اب بریزید و نسبت های فرمالین و اب باید مساوی باشند. از مخلوط کردن این مواد گاز فرمل متصاعد می شود که سپس شما باید این ظرف را داخل دستگاه جوجه کشی قرار داده و دریچه ها و درزها و درب دستگاه را ببندید و طی 12 ساعت یا 20 ساعت اجازه دهید تا دستگاه به طور کامل ضدعفونی شود. بهتر است دمای داخل دستگاه 38 درجه باشد تا تاثیر گاز بیشتر باشد. اندازه ظرفی که قرار است در داخل دستگاه قرار گیرد به گونه ای باشد که داخل دستگاه جا شود. بعد از گذشت 20 ساعت، شما می توانید درب دستگاه را باز کنید. در دوران هچر نباید از ضدعفونی کردن دستگاه با این شیوه استفاده کرد.
- جرمی ساید یک محلول قوی است که برای تمیز کردن دستگاه جوجه کشی مناسب است.یک لیتر جرمی ساید را در 200 لیتر آب حل کرده و در داخل اسپری بریزید و بدنه داخلی و بیرونی دستگاه را تمیز کنید.

نکته مهم در تمیز کردن و ضدعفونی کردن دستگاه جوجه کشی
-  بهتر است کف دستگاه جوجه کشی سلفون پهن شود تا مواد ریز و میکروب ها روی ان جمع شوند و بعد از دوران جوجه کشی می توانید آن را جمع کرده و بدین صورت تمیز کردن دستگاه راحت تر می شود.
- مرغدار باید دستگاه هایی را خرید کند که بدنه ان ها از جنس pvc و یا ABS باشد. دستگاه هایی که با این جنس هستند به راحتی تمیز می شوند و دچار پوسیدگی و خوردگی نمی شوند.
- هنگام ضدعفونی کردن دستگاه، بهتر است سنسور دستگاه را با سلفون و یا پلاستیک بپوشانید تا به آن آسیب نرسد.
- دستگاه های جوجه کشی درنا و دماوند در برابر انواع ضدعفونی کننده ها، شوینده ها و محلول ها مقاوم هستند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مزایای استفاده از دانخوری اتوماتیک
•  رطوبت دستگاه جوجه کشی
•  معیار های انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  بهترین پیش دان جوجه
•  ساخت دستگاه جوجه کشی مناسب برای استفاده

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان