فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

روش های تولید خوراک دام و طیور

تولید خوراک دام و طیور

برای راه اندازی خط تولید خوراک دام و طیور پس از تهیه مواد اولیه با کیفیت و مرغوب برای تولید خوراک دام و طیور نیازمند ابزار هایی نیز هستیم .
ابزار هایی که برای تولید دان مرغی و خوراک دام استفاده می شوند از جمله ابزار های مخلوط کردن ، آسیاب کردن ، غربال کردن ، الک کردن ، اکسپند کردن و ابزارهایی برای بافت دهی ، رنگ دهی و طعم دهی هستند .

آسیاب کردن خوراک دام و طیور

در فرآیند تولید خوارک دام و طیور آسیاب کردن جزء مهم ترین مراحل به شمار می رود و با هدف خورد شدن ذرات درشت خوراک دام و طیور ، کاهش رطوبت موجود در بافت مواد اولیه و افزودن آنتی اکسیدان هایی به خوراک در این مرحله امکان پذیر است .
آسیاب کردن موجب پذیرش بهتر حیوان و افزایش قابلیت هضم ، افزایش خاصیت و قابلیت پلت شدن را دارد و تراکم و چگالی برخی مواد را افزایش می دهد .
عمل آسیاب کردن در تولید خوراک دام و طیور به سه روش سایشی ، فشاری و برشی انجام می شود .
در آسیاب سایشی خورد شدن مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور به وسیله دو دیسک انجام می شود که صفحات آن قابل تعویض نیز است . در آسیاب ستیشی یک دیسک گردان بوده و یا اگر دو دیسک گردان باشد جهت حرکت آن ها معکوس است .
معمولا از آسیاب سایشی زمانی بیشتر استفاده می شود که مواد درشت آسیاب شده باشند و به منظور آسیاب شدن مواد خوراکی و ریز تر شدن مواد درشت جیره که دارای آب بیشتری نیز است انجام می شود .

در آسیاب برشی یک میله شفت چرخان با 4 چاقوی موازی مواد اولیه را از طریق همان چاقو های تکه کرد در برابر صفحه ثابت خورد می کند و صفحه غربال آن حدود 90 درجه چزخش را پشتیبانی می کند . آسیاب برشی بیشتر برای دانه های درسته به کار می رود و آن ها را تا حدی ریز تر می کند و برای آسیاب مرحله نهایی به کار نمی رود .

در آسیاب فشاری یا آسیاب چکشی برای جلوگیری از بیش از حد آسیاب نشدن مواد اولیه و حالت گرد و غبار گونه نگرفتن به آن مقداری روغن و محلول های نیمه مایع را همرا مواد اولیه داخل این نوع آسیاب می ریزند تا ذرات خیلی ریز و گرد و غباری نشود .

الک کردن خوراک دام و طیور

بعد از آسیاب کردن مواد اولیه خوراک دام و طیور ، وارد مرحله الک کردن و غربال می شوند و موادی که هنوز کمی درشت هستند و برای مصرف حیوان کافی نیستند دوباره به دستگاه آسیاب می روند .

مخلوط کردن خوراک دام و طیور

مخلوط کردن خوراک طیور بیشتر یک کار تجربی است تا یک کار علمی و تولید کنندگان خوراک دام و طیور به مرور به این نتیجه رسیده اند که مخلوط کردن اجزا مایع و جامد که دارای شکل ظاهری متفاوتی نیز هستند در تولید دان یک عمل بسیار مطلوب به شمار می رود .
ذرات جامد جیره غذای دام و طیور دارای اندازه ، شکل ، بو ، مزه ، بار الکتروستاتیک و قابلیت ارتجاع هستند .
مخلوط شدن مواد خوراکی ممکن است یک الگوی معینی از جداسازی ذرات و یا مرتب شدن غیر تصادفی آن ها باشد . جداسازی ذرات بستگی به شکل و خصویات فیزیکی مواد و خصویات سطح دستگاه میکسر باشد .

فروشگاه اینترنتی فور یو کالا عرضه کننده انواع دان مرغی اعم از دان مرغ تخمگذار ، دان مرغ گوشتی و انواع کنسانتره های دامی می باشد که با بهترین مواد اولیه و بهترین و مطلوب ترین دستگاه های تولید دان از جهت حفظ ارزش غذایی خوراک دام و طیور ، توسط متخصصین تغذیه دام و طیور تولید شده است و شما می توانید برای تهیه خوراک دام و طیور به صفحه مربوطه مراجعه کرده و خوراک مورد نظر خود را تهیه کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  آبخوری بلدرچین باید چگونه باشد ؟
•  درباره فروشگاه فور یو کالا
•  حمل و نقل و عودت
•  پرورش کبک
•  نقش پروتئین درغذای مرغ و منابع پروتئین برای خوراک مرغ

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان