فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

تاثیر تغذیه در تخمگذاری مرغ

افزایش تخمگذاری مرغ

افزایش درآمد از مرغ تا حدود زیادی وابسته به افزایش تولید تخم توسط این پرنده می باشد و یکی از پرسود ترین شاخه های کسب و کار پرورش مرغ تخمگذار است به شرطی که تعداد تخم تولیدی مرغ تخمگذار زیاد باشد .
شما برای اینکه بتوانید بیشترین بازدهی را از مرغ های خود داشته باشید باید با اصول پرورش مرغ و روش های افزایش تخم گذاری مرغ آشنا باشید .
اگر تجربه زیادی در پرورش مرغ ندارید مطالعه این مقاله از وبسایت فور یو کالا می تواند برای بسیار مفید باشد .


تغذیه عامل موثر در افزایش تخمگذاری مرغ

اولین عامل مهم در افزایش تخم گذاری تغذیه است بنابراین نباید از تاثیر تغذیه در تخمگذاری مرغ غافل شد . در تغذیه مرغ ها باید تمامی مواد مورد نیازبدن آن ها مثل کلسیم و پروتئین تامین شود . برخی از مرغداران به پرندگان خود برنج یا نان خیس کرده می دهند و این انتظار می رود که پرندگان این مرغداری ها هفته ای دو عدد تخم بدهند که این امر به زودی موجب ور شکستگی صاحب مرغداری می شود .


شما می توانید برای افزایش تخمگذاری در مرغ بومی از خوراک مرغ مخصوص که به صورت آماده به فروش می رسد استفاده کنید .
متخصصین تغذیه طیور جهت افزایش تخمگذاری در مرغ به تولید کنسانتره های مفید پرداخته که شما می توانید آن را تهیه  و مورد استفاده پرنده خود قرار دهید .


بیماری

بیماری های گوناگونی وجود دارند که مانع افزایش تخمگذاری در مرغ می شوند و شما می توانید برای جلوگیری از این بیماری ها واکسن های مورد نیاز آن ها را در فاصله سنی مناسب و در فصلی خاص به آن ها تزریق کنید و به روند افزایش روند تخمگذاری مرغ کمک کنید .
نکته مهمی که در پرورش مرغ و همچنین افزایش تخمگذاری مرغ وجود دارد تمیزبودن محل پرورش و سالم و پاکیزه بودن غذای جوجه مرغ  است که این عامل نیز در روند تخمگذاری مرغ موثر است .


 
تاثیر دما در افزایش تخم گذاری مرغ

در بسیاری از موارد پیش آمده که مرغ کاملا سالم بوده و تغذیه خوبی نیز داشته و تمامی غلات مورد نیاز بدن او تامین شده اما مرغ هیچ تخمی تولید نکرده ، پس از بررسی متوجه این موضوع شدیم که دمای محیط برای مرغ مناسب نیست . متوسط دمای محیط جهت تخم گذاری مرغ بومی 22 الی 26 درجه می باشد .
اگر محل پرورش مرغ سرد باشد شما می توانید به وسیله هیتر مخصوص مرغداری و یا بخاری گازی و هیتر مخصوص گلخانه فضا را گرم کنید به افزایش تخمگذاری مرغ کمک کرده باشید .

نژاد مرغ

یکی از راه های طبیعی موثر در افزایش تخمگذاری مرغ ، نژاد اوست. بعضی از مرغ ها ذاتا و به طور طبیعی استعداد تخمگذاری دارند اما برخی دیگر این طور نیستند و شما می توانید قبل از خرید جوجه نژاد آن را مورد بررسی قرار دهید تا در دوره تخم گذاری به حداکثر تخم گذاری برسید . یکی از مهم ترین نژاد های مرغ تخمگذار نژاد مرغ مرندی است .

نور و روشنایی محیط

نور ، یکی از عوامل موثر در افزایش تخم گذاری است . به طور معمول برای مرغ ها 14 الی 16 ساعت روشنایی در نظر می گیرند و در فصل زمستان که میزان روشنایی روز کم است  برای القای نور طبیعی از لامپ های آفتابی استفاده می کنند .

لانه تخم گذاری

بهتر است اگر مرغ های خود را به روش سنتی پرورش می دهید لانه تخم گذاری و محیطی که مرغ در آن تخم گذاری می کند جدا از سالن پرورش باشد تا مرغ به هنگام تخمگذاری احساس راحتی کند و توصیه می کنیم که کف لانه تخمگذاری به وسیله پشم شیشه ، گیاه های نرم و خاک اره  صاف و نرم شده باشد و همچنین گرم بودن لانه تخمگذاری نیز باعث می شود که مرغ تمایل بیشتری به درلانه ماندن داشته باشد و خود این امر سبب افزایش تخم گذاری درمرغ بومی می شود .

مرغ ها پس از شش ماه از تولد خود می توانند تخمگذاری کنند و دوره تخمگذاری آن ها 7 الی 8 ماه طول می کشد و بعد از آن وارد دوره تولک یا پرریزی خواهند شد .


همانطور که در این مطلب گفته شد مهم ترین و ساده ترین راه افزایش تخمگذاری در مرغ بومی تغذیه مرغ است که بهترین نوع آن استفاده از کنسانتره و دان مرغی آماده است شما می توانید جهت تهیه این محصول به صفحه محصولات مراجعه کرده و یا با شماره 09133627304 تماس حاصل فرماییید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  تغذیه ی خروس های جنگی
•  پرورش بوقلمون پرسود و هر آنچه که برای پرورش بوقلمون به آن نیاز داریم
•  آبخوری اتوماتیک جانبو
•  انتخاب بهترین دستگاه جوجه کشی
•  احداث واحد مرغداری از صفر تا صد

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان