فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

علت مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی

مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی

همان طور که می دانید جوجه کشی در طبیعیت به تعداد محدود امکان پذیر است از طرفی صرفا تنها در فصل هایی از سال امکان جوجه کشی طبیعی وجود دارد. به همین خاطر دستگاه جوجه کشی صنعتی کمک بزرگی در پروش جوجه می کند و کار بلد بودن در این حرفه باعث اشتغال زایی و کسب درآمد می شود.


کار کردن با دستگاه جوجه کشی صنعتی یک سری اصول خود را دارد از جمله رطوبت و تنظیم دمای دستگاه جوجه کشی در پرورش جوجه ها بسیار حائز اهمیت است در صورت رعایت نکردن هر یک از اصول و نکات دستگاه جوجه کشی صنعتی باعث مرگ و میر جوجه ها می شویم و خسارت جبران ناپذیری به ما وارد میشود. در دستگاه جوجه کشی صنعتی اگر بتوانیم تمام اصول را رعایت کنیم می توانیم بالاترین بازدهی را از جوجه کشی داشته باشیم. در غیر این صورت تلفات و خسارت جبران ناپذیری بر ما وارد میشود.

بکارگیری دستگاه جوجه کشی دست ساز یا دستگاه جوجه کشی با کیفیت و کارکرد پایین می تواند یکی از علل های مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی باشند. دستگاه جوجه کشی دست ساز معایبی دارد باید آگاه باشیم که راندمان این دستگاه بسیار پایین است و حتی این احتمال قوی وجود دارد که اصلا هیچ جوجه ای از تخم خارج نشود. احتمال تبدیل شدن تخم ها به جوجه 40 درصد است یعنی از هر 10 تخم حداکثر 4 تای آن تبدیل به جوجه میشود.

به شما پیشنهاد می کنم که اگر به فکر کسب درآمد از طریق جوجه کشی هستید  با استفاده از دستگاه های جوجه کشی صنعتی، حرفه ای و اتوماتیک که فروشگاه فوریوکالا  انواع دستگاه جوجه کشی را با کیفیت و راندمان بالا عرضه میکند تهیه کنید و به درآمد فوق العاده ای برسید و اصلا برای کسب درآمد از دستگاه جوجه کشی دست ساز را پیشنهاد نمیکنم.

 استفاده کردن از دستگاه جوجه کشی دوحالته که امکان تبدیل به هر دو دستگاه هچر و ستر را دارا است می تواند بازدهی دستگاه جوجه کشی را بسیار بالا ببرد. و یکی از علل مرگ جوجه ها در دستگاه جوجه کشی را رفع میکند. دستگاه جوجه کشی دو حالته را می توانید در سایت فروشگاه فوریوکالا جستجو و ریز جزییات اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید.
در ادامه چند مورد از دلایل مهم علت مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی را به اختصار شرح می دهیم:

کنترل نکردن رطوبت در دستگاه جوجه کشی

رطوبت نقش مهمی در جوجه کشی دارد. قبل از آنکه کار جوجه کشی را شروع کنید راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی را در سایت فروشگاه فوریوکالا مطالعه کنید. اختلاف بیش از 5 درصد رطوبت باعث مرگ جوجه های بیشتری میشود. برای اطلاع از قیمت دستگاه جوجه کشی و همینطور دستگاه رطوبت ساز در فروشگاه فوریوکالا می توانید به لینک معرفی انواع دستگاه های رطوبت ساز(مه ساز ) مراجعه کنید.


نداشتن تجربه کافی در کار جوجه کشی

عدم تجربه کافی در کار جوجه کشی باعث تلفات بیشتری میشود هر چقدر تجربه در این زمینه بیشتر باشد باعث حرفه ای و کار بلد بودن شخص میشود. یکی از این اشتباهات که با تجربه به دست می آید بازو بسته کردن بیش از حد درب دستگاه جوجه کشی در دوران ستر است چرا که در دوران ستر حداکثر باز و بسته شدن درب دستگاه جوجه کشی 3 مرتبه است که باز کردن بیش از حد درب باعث می شود جوجه هایی که هنوز از تخم بیرون نیامده اند تلف و از بین بروند.


دمای دستگاه جوجه کشی

تنظیم نبودن دما یکی از اشتباهات حایز اهمیت علت مرگ جوجه ها در دستگاه جوجه کشی است. اگر دما حتی به اندازه نیم درجه هم با دمای متناسب جوجه کشی هر پرنده اختلاف داشته باشد می تواند علت مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی باشد.

یکی از مواردی که برای تنظیم بودن دما باید همیشه رعایت کنیم این است که دستگاه جوجه کشی را هیچوقت در کنار پنجره، دریچه کولر که دما یکسان نیست قرار ندهیم این کار باعث بالابردن راندمان دستگاه جوجه کشی میشود و از مرگ جوجه ها در دستگاه جوجه کشی جلوگیری می کند چرا که با این کار می توانیم دما را تنظیم و ثابت نگه داریم.


وارونه قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی

نحوه ناصحیح قرارگردن تخم نطفه دار در داخل دستگاه جوجه کشی می تواند یکی دیگر از علت های مرگ جوجه در دستگاه جوجه کشی باشد. در تخم های نطفه دار یک کیسه هوایی وجود دارد که تخم ها را باید طوری داخل دستگاه جوجه کشی قرار داد که قسمت پهنا سمت بالا باشد تا اکسیژن کافی برای تخم ها تامین شود. در غیر این صورت اکسیژن کافی برای جنین تامین نمیشود و موجب خفگی جوجه ها در دستگاه جوجه کشی میشوید.


علاوه بر نکات بالا چرخش صحیح تخم ها در دستگاه جوجه کشی باعث بالا رفتن بازدهی دستگاه جوجه کشی میشود.
با جایگزین کردن جوجه کشی با استفاده از دستگاه جوجه کشی صنعتی بجای جوجه کشی طبیعی چرخش تخم ها راحت شد و با تنظیم کردن دستگاه جوجه کشی هر چند دقیقه یکبار این عمل انجام میشود.


کیفیت و کارایی دستگاه جوجه کشی بازدهی استفاده از دستگاه جوجه کشی را بالا میبرد. فروشگاه فوریوکالا در جهت بالابردن بازدهی دستگاه جوجه کشی، دستگاه های جوجه کشی با کیفیت و کارایی بالا ارائه می دهد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین دانخوری مرغ و انواع آن
•  بهترین مارک دستگاه جوجه کشی موجود در بازار کدام است؟
•  معرفی انواع دانخوری اتوماتیک
•  همه چیز در مورد سیستم کامل دانخوری اتوماتیک بشقابی
•  دان استارتر جوجه مرغ

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان