فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

پرورش بوقلمون پرسود و هر آنچه که برای پرورش بوقلمون به آن نیاز داریم

برای پرورش بوقلمون به چه چیزهایی احتیاج داریم؟

انواع سالن های پرورش بوقلمون

پرورش بوقلمون می تواند در سالن های باز ، بسته و یا به صورت مرتعی باشد.

 

سالن های بسته پرورش بوقلمون

اگر برای پرورش بوقلمون از سالن های بسته استفاده کنید باید سالنی بسازید که پنجره ای ندارد و رطوبت ، حرارت و تهویه ی مورد نیاز پرندگان توسط انسان پیش بینی می شود و تجهیزات پرورش بوقلمون در آنجا تامین می شود.

در سالن های بسته تمام شرایط برای پرورش بوقلمون قابل کنترل است و به همین علت میتوان تعداد بالایی بوقلمون در سالن های پرورش بوقلمون بسته پرورش داد.

معمولا در سالن های بسته برای پرورش بوقلمون گوشتی استفاده می کنند.


سالن های باز پرورش بوقلمون

در سالن های پرورش بوقلمون باز یا پنجره دار به پرورش بوقلمون مولد ، پرورش بوقلمون تخمگذار و یا پرورش بوقلمون  گوشتی می پردازند.

در دیوار های طولی سالن پرورش بوقلمون باز پنجره هایی تعبیه می شود که از آن ها نور خورشید به صورت مستقیم به سالن می تابد و هوای تازه به سالن راه دارد.

معمولا برای پرورش بوقلمون در مناطق معتدل و گرمسیر از سالن های باز یا پنجره دار استفاده می شود.

برای پرورش بوقلمون در مناطق معتدل که دمای هوا مناسب است ، بخش مهمی از دیوار های جانبی سالن با پرده های برزنتنی پوشیده می شود که زمانی که میخواهیم نور و هوای تازه به داخل سالن پرورش وارد شود م یتوان این پرده ها را کنار زد . برای این کار معمولا  60 سانتی متر پایین دیوار ها را با آجر و مصالح محکم دایمی می کنند و برای پوشش بقیه ی دیوار ها تا زیر سقف از پرده هایی که از جنس پلاستیک یا برزنت هستند استفاده می شود.

برای پرورش بوقلمون در مناطق سردسیر به شیوه ی سالن باز به جای پرده های برزنتی معمولا از پنجره های فلزی استفاده می شود که در فصل سرما بتوان آن ها را بست و سالن را گرم نگه داشت.

 

پرورش بوقلمون در مراتع

در مناطقی که از لحاظ آب و هوایی مناسب است بوقلمون ها را در مراتع هم پرورش می دهند . و آن ها را به صورت گله های چند صدتایی در می آورند.

جوجه ی بوقلمون را بعد از 6 هفتگی به مرتع و محل چرا منتقل می کنند. 

استفاده از روش پرورش بوقلمون در مرتع می تواند توام با استفاده از سالن باشد به صورتی که بوقلمون ها در اکثر مواقع در چراگاه هستند و در زمان هایی که باران یا برف می بارد و یا برای حفاظت از درندگان آن ها را به صورت موقت در یک سرپناه که در گوشه ی مرتع ساخته می شود قرار می دهند.

در پرورش بوقلمون به صورت مرتعی معمولا غذای بوقلمون ها از علوفه ی سبز ، کرم ها و سایر جانوران وحشرات موجود در هوا و خاک تامین می شود . با پرورش بوقلمون گوشتی در مراتع مدت پرورش طولانی تر از پرورش بوقلمون در سالن است چرا که کنترلی روی غذای آنها وجود ندارد و غذایشان را به صورت طبیعی پیدا می کنند. البته ممکن است به صورت دستی هم مقداری خوراک بوقلمون در اختیار آن ها قرار داده شود.

 

ضرورت های خوراک بوقلمون

در هر صورت برخی مواد معدنی و ویتامینه هستند که باید در غذای بوقلمون وجود داشته باشند و به صورت خوراک بوقلمون در اختیار آن ها قرار داده شود تا نیاز های ضروری بدنشان را رفع کند و سود پرورش بوقلمون را بالا ببرد.

 

آبخوری و دانخوری بوقلمون

انواع آبخوری و دانخوری که برای استفاده در مرغداری ها ساخته می شوند معمولا برای پرورش جوجه بوقلمون ها هم مناسب است . آشنایی و خرید انواع آبخوری و دانخوری 

با بزرگ تر شدن جوجه بوقلمون ها دیگر آبخوری ها و دانخوری های کوچک مورد استفاده قرار نمیگیرند و مناسب پرورش بوقلمون نیستند.

برای بوقلمون های درشت هیکل باید از آبخوری ها و دانخوری های بزرگ با ظرفیت های بالا استفاده کرد و آن ها را مرتبا پر کرد .

آبخوری و دانخوری از ضروریات پرورش بوقلمون است به همین علت باید به تعداد مناسب تهیه شود و در جای مناسب مستقر شود. معمخولا برای پرورش بوقلمون برای هر جوجه بوقلمون تا سن یک ماهگی 8 سانتی متر از محیط دانخوری چه دانخوری بشقابی و یا دانخوری ناودانی مناسب است و با رشد بوقلمون ها این مقدار افزایش پیدا می کند و برای یک بوقلمون بالغ به 15 سانتی متر می رسد.

یک بوقلمون بالغ در روز به 1 تا 2 لیتر آب نیاز دارد که باید نیاز آن  را با قرار دادن آب سالم و کافی در دسترسش تامین کرد . 

برای جوجه بوقلمون ها معمولا استفاده از آبخوری کله قندی مناسب است .  و بعد از آن برای هر 15 قطعه بوقلمون باید یک آبخوری آویز بوقلمون تهیه کرد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرورش بوقمون و یا خرید دان بوقلمون تخمگذار و یا خرید دان بوقلمون گوشتی ، دان استاتر بوقلمون و یا همچنین خرید آبخوری مخصوص بوقلمون و دانخوری مخصوص بوقلمون به بخش محصولات فروشگاه فوریوکالا مراجعه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ارسال سریع خرید از فروشگاه لوازم فور یو کالا
•  معیار های انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  آموزش راه اندازی مرغداری کوچک
•  قوانین و مقررات خرید از فروشگاه اینترنتی فور یو کالا
•  خرید بهترین دان مرغ تخمگذار

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان