فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

غذای مرغ باید چگونه باشد؟

خوراک مرغ گوشتی و خوراک مرغ تخم گذار

یکی از راه هایی که سبب افزایش تولید و درآمد مرغداری می شود توجه به اصول تغذیه است . 70 درصد هزینه ی تولید مرع را خوراک مرغ تشکیل می دهد . مرغ ها قادر به ساختن برخی مواد ضروری و ویتامین ها نیستند لذا غذای مرغ باید کامل و کافی باشد.


تغذیه مرغ شامل تغذیه جوجه گوشتی و تغذیه مرغ تخمگذار است که هر کدام از این ها باید بر حسب سن و شرایط آب و هوا و مرحله تولید خوراک مرغ مناسب با همان مرحله را داشته باشند.


مواد تشکیل دهنده ی خوراک مرغ :
1.    پروتئین
2.    آب
3.    چربی
4.    مواد معدنی
5.    ویتامین
6.    اسید های آمینه
7.    فیبر


منابع پروتئینی در خوراک مرغ تخمگذار و خوراک مرغ گوشتی شامل موارد زیر می شوند :
1.    پودر گوشت
2.    پودر ماهی
3.    پودر خون
4.    دانه های روغنی
5.    مواد معدنی
6.    چربی
7.    فیبر خام


همچنین برای تغذیه مرغ از دانه ها و مازاد کشاورزی هم استفاده می شود.
دانه های علوفه ای که عموما میوه ی گیاهان تیره غلات هستند جزو غذاهای متراکم است که مقدار سلولز آن کم است اما به علت نشاسته ی فراوانی که دارد در خوراک مرغ به کار می رود و انرژی قابل توجهی به غذای مرغ ها اضافه می کند.


برخی از دان غلات که در ترکیب دان مرغ کامل به کار گرفته می شوند شامل موارد زیر اند :


1.    دانه ذرت : نسبت به گندم در غذای مرغ میزان انرژی زیادی دارد و مقدار فیبر آن کمتر است همچنین نسبت به دیگر دانه هایی که در خوراک مرغ به کار میروند دارای کلسیم ، فسفر و پروتئین کمتری است . چربی آن نسبت به دانه های گندم بیشتر است و این مقدار تقریبا 4 برابر مقدار چربی دانه گندم در غذای مرغ است . اولین غذای جوجه آرد نرم ذرت است که 12 تا 24 ساعت بعد از تولد به عنوان غذای جوجه به او داده می شود.نگهداری از دانه ذرت که برای خوراک طیور استفاده می شود نسبت به سایر غلات سخت تر است زیرا زود تر مورد حمله ی قارچ ها قرار می گیرد.


2.    دانه گندم : گندم در خوراک مرغ یک غذای انرژی زاست که قسمت مهمی از فرمول غذای مرغ را تشکیل می دهد.دانه ی گندم انرژی بسیاری دارد اما دارای ارزش غذایی کمتری نسبت به سایر غلات موجود در خوراک مرغ است .


خرید گندم با کیفیت برای خوراک مرغ

3.    دانه جو : جو در خوراک مرغ گوشتی و خوراک مرغ تخمگذار از اهمیت بالایی برخوردار است که معمولا از آن در تهیه ی مخلوط های غذای طیور استفاده می شود . دانه ی جو به خوشمزگی دانه گندم نیست  و نسبت به گندم خوراک مرغ در درجه ی دوم قرار می گیرد . جو دارای مواد سلولزی و فیبر فراوان است که به هضم غذا مرغ ها کمک می کند. جو نسبت به گندم و ذرت انرژی کمتری به غذا مرغ می دهد. اگر بخواهیدبه جای ذرت در خوراک مرغ از جو استفاده کنید باید جیره مرغ را به وسیله ی مکمل هایی مثل پودر یونجه و ... تقویت کنید.


خرید جو خارجی باکیفیت

4.    دانه یولاف : یکی از بهترین دانه ها برای تغذیه ی طیور دانه ی یولاف است که از انرژی بالایی برخوردار است البته این دانه بعد از گندم و جو و ذرت قرار میگیرد اما وجود آن در خوراک مرغ اهمیت دارد .در پوست یولاف مقدار قابل توجهی فیبر وجود دارد که برای خوراک طیور مفید است . آسان ترین و ارزان ترین راه برای استفاده از یولاف در خوراک طیور وارد کردن دان کامل آن در کل مخلوط غذای پرنده است . استفاده از یولاف در خوراک طیور باعث کاهش بروز کانیبالیسم یا خودخوری در مرغ ها می شود .


درباره ی بیماری کانیبالیسم یا خودخوری بیشتر بدانید

5.    دانه ذرت خوشه ای : مقدار پروتئینی که دانه ذرت خوشه ای به غذای مرغ می دهد نسبت به دانه ذرت بیشتر است و چربی بسیار کمتری دارد . که البته دارای کلسیم بسیار کم و کمبود ویتامین D  نیز دارد . استفاده از مقدار زیادی ذرت خوشه ای در خوراک جوجه گوشتی باعث سفید شدن پوست بدن آن ها می شود . اما اگر مقدار مناسبی پودر یونجه یا پودر گلوتن به جیره جوجه گوشتی اضافه شود می توان رنگ زرد دلخواه را به پوست مرغ گوشتی داد.
در آخر  آنچه اهمیت فراوانی دارد استفاده از خوراک مرغ مناسب است که دارای کمبود یا ازدیاد مواد غذایی مورد نیاز بدن مرغ نباشد تا بتوان بیشترین سود در تولید مرغ را کسب کرد . ما اینجاییم تا با تخصصی ترین روش ها که بر پایه ی تحقیقات فراوان در حوزه ی خوراک دام و طیور است بهترین خوراک مرغ را که مناسب برای استفاده در فصول مختلف مخصوصا به عنوان غذای مرغ در تابستان گرم است را به شما عرضه کنیم .
فروشگاه فوریو کالا عرضه کننده ی انواع دان مرغ به صورت آنلاین است که شما می توانید برای خرید آنلاین دان مرغ سفارشات خود را ثبت کرده و محصول مورد نظرتان را درب منزل یا محل مرغداریتان تحویل بگیرید.
اگر این مطلب برای شما مفید بود نظرات خود را با ما در میان بگذارید . سوالات شما در زمینه ی خوراک دام و طیور و نحوه ی تهیه ی آن توسط کارشناسان ما پاسخ داده خواهند شد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شماره حساب های مجموعه فور یو کالا
•  ارسال سریع خرید از فروشگاه لوازم فور یو کالا
•  مرغداری ای بسازید که دیگر خراب نشود. اصول ساخت مرغداری یک بار برای همیشه
•  اصول نگهداری مرغ در تابستان
•  گلاب ، معجزه ی طبیعت

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان