فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

بهترین دانخوری مرغ و انواع آن

خرید بهترین دانخوری مرغ

دانخوری مرغ یکی از تجهیزات مهم مرغداری است که بسته به اندازه ی مرغداری و تعداد مرغ ها انواع و ابعاد مختلفی دارد. انواع دانخوری مرغ به شرح زیر است:
به طور کلی دانخوری مرغ به دو دسته ی دانخوری دستی و دانخوری اتوماتیک تقسیم می شود. فضا و تعداد دانخوری در سالن پرورش مرغ دارای اهمیت بالایی است اگر تعداد دانخوری ها و فاصله  ی آنها از هم یکسان باشد خوراک مرغ به صورت همگن میان مرغ ها توزیع می شود که سلامت مرغ و در نهایت سود دهی بیشتر مرغداری را در پی خواهد داشت. شما میتوانید انواع دانخوری را بشناسید و دانخوری مناسب مرغداریتان را انتخاب کنید و برای خرید بهترین دانخوری مرغ آن را به صورت آنلاین  از طریق فروشگاه فور یو کالا سفارش دهید و آن را در کمترین زمان درب منزل و یا محل مرغداریتان تحویل بگیرید.

دانخوری های دستی
دانخوری دستی اولیه
برای تهیه ی این نوع دانخوری معمولا از مقوا ، روزنامه ، سینی و ... استفاده می شود که به عنوان دانخوری جوجه تا 10 روز استفاده می شود و علت آن هم این است که جوجه ها موقع خوردن دان ایجاد سر و صدا می کنند و این باعث می شود تا جوجه های دیگر هم به آن ها بپیوندند. در روش استفاده از دانخوری جوجه باید دانخوری را به صورت روزانه تعویض کنیم.
دانخوری ناودانی
شکل دانخوری ناودانی همانطور که از اسم آن هم مشخص است به صورت ناودان است و جنس آن از گالوانیزه و آهن سفید است . طول دانخوری ناودانی بسته به تعداد پرنده و طول سالن متغیر است . برای جوجه های با سن پایین تر از دانخوری ناودانی با ابعاد 10-10 استفاده می شود و برای نیمچه ها از دانخوری ناودانی با ابعاد 20-20  سانتی متر استفاده می شود . برای تنظیم دانخوری ناودانی مرغ باید توجه کنید که پایه ی آن قابل تغییر باشد تا وقتی پرنده رشد کرد بتوان ارتفاع دانخوری را تغییر داد.
دانخوری اتوماتیک
یکی از بهترین دانخوری هایی که توسط فروشگاه فور یو کالا عرضه می شود دانخوری اتوماتیک است که معمولا به صورت اتوماتیک تنظیم شده و عملیات پخش دان در داخل دانخوری را به صورت اتوماتیک انجام می دهد .دانخوری اتوماتیک مرغ ویژگی های  بسیار مناسبی دارد و معمولا برای واحد های بزرگ استفاده می شود .
دانخوری اتوماتیک انواع گجوناگونی دارد که دو نوع مهم آن دانخوری اتوماتیک ناودانی زنجیری و دانخوری اتوماتیک حلزونی است.
دانخوری اتوماتیک زنجیری
دانخوری زنجیری مخزن دان بزرگی دارد که داخل یا بیرون سالن مرغداری قرار میگیرد . این دانخوری اتوماتیک قادر است در زمان مشخصی دان ها را وارد ناودان دانخوری کند  ورود دان ها با پیچ های مخصوص قابل جا به جایی است .
دانخوری زنجیری برای استفاده در واحد های بزرگ مناسب است . عیب عمده ی دانخوری زنجیری این است که دان ها به صورت یکنواخت پخش نمی شوند و باعث می شود کیفیت دان در ابتدای دانخوری زنجیری بیشتر از انتهای آن باشد.
به ازای هر جوجه 2.5 سانتی متر فضا در هر طرف دانخوری نیاز داریم.
دانخوری اتوماتیک حلزونی
یکی دیگر از انواع دانخوری مرغ که در دسته ی دانخوری اتوماتیک به آن می پردازیم دانخوری حلزونی است که در این روش انتقال دان به دانخوری از طریق لوله های مخصوص در فاصله ای معین انجام می شود. دانخوری حلزونی معمولا در سیستم های پرورش مرغ به روی بستر کاربرد دارد . میزان استفاده از سیستم دانخوری حلزونی در سالن پرورش طیور به ابعاد آشیانه و ظرفیت طیور بستگی دارد .
معمولا به ازای هر 45 – 80 جوجه به یک دانخوری نیاز است که این عدد به نوع طیور بستگی دارد.
به عنوان مثال در یک سالن با عرض 12 متر به دو ردیف دانخوری نیاز است .
دان ذخیره شده در سیلو ها باید به دور از رطوبت باشد تا از کپک زدگی جلوگیری شود تا از بیماری های احتمالی طیور جلوگیری شود .
بهتر است دانخوری ها بعد از هر دو دوره جوجه ریزی سیلو ها شسته وضد عفونی شوند تا از بروز قارچ ها و کپک ها جلوگیری شود.

فروشگاه فور یو کالا بهترین دانخوری ها را با بهترین کیفیت به شما عرضه میکند .

دیگر مقالاتی که ممکن است برای شما جذاب باشد :

بهترین آبخوری مرغ و انواع آن

اصول ساخت بهترین مرغداری

تغذیه ی مرغ تخمگذار در مراحل مختلف رشد

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ماسک گلاب چه خواصی دارد و چگونه تهیه می شود ؟
•  آموزش راه اندازی مرغداری کوچک
•  مزایای استفاده از دانخوری اتوماتیک
•  معیار های انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  خوراک طیور و نحوه خرید اینترنتی خوراک طیور

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان