فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

رطوبت دستگاه جوجه کشی

تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی

رطوبت دستگاه جوجه کشی یکی از ارکانی است که شبیه سازی هر چه بهتر پرورش جوجه را میسر می کند. معمولا رطوبت دستگاه جوجه کشی به وسیله ی یک ظرف آب تامین می شود یا به وسیله ی دستگاه اندازه گیری دیجیتال رطوبت انکوباتور سنجیده می شود و اگر لازم بود آب به صورت پمپی و به صورت پودر به محیط دستگاه جوجه کشی اضافه می شود.
امروزه روش دیگری که برای تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی استفاده می شود ، استفاده از دستگاه رطوبت ساز یا دستگاه مه ساز یا بخار سرد آلتراسونیک است که بر مبنای مدارهای الکترونیکی و با استفاده از سرامیک های پیزو الکتریک که در یک شرایط مشخص با استفاده از امواج آلتراسونیک آب را به ذرات ریزی تبدیل می کند و مانند مه به محیط تزریق می کند به همین علت به آن دستگاه مه ساز هم می گویند.


تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی با استفاده از ظرف اب
میزان رطوبت محیط ارتباط مستقیم با منابع آبی که در محل وجود دارد و میزان تبخیر آب دارد . اگر در محیطی که دمای مشخصی دارد بتوان میزان تبخیر آب را کنترل کرد محیط دارای رطوبت ثابتی خواهد بود در غیر این صورت ممکن است افزایش یا کاهش رطوبت را شاهد باشیم.


کنترل سطح مایع در ظرف آب
اگر کف ظرف آب به صورت شیب دار باشد بالا یا پایین رفتن عمودی سطح آب میزان تماس آب با محیط را تحت تاثیر قرار می دهد که از این روش برای کنترل تبخیر آب استفاده می کنند هر چه تماس سطح آب با محیط بیشتر باشد میزان تبخیر و در نتیجه رطوبت دستگاه جوجه کشی افزایش میابد و هم چنین هر چه میزان تماس سطح آب با محیط کمتر باشد میزان تبخیر پایین می آید و رطوبت کمتری خواهیم داشت.


کنترل دمای آب و تامین رطوبت ماشین جوجه کشی
یکی از راه های کنترل رطوبت کنترل دمای آب درون ظرف است که منجر به بالا بردن میزان تبخیر با افزایش دمای آب و پیرو آن بالا بردن رطوبت دستگاه جوجه کشی و همچنین کاهش میزان تبخیر با کاهش دمای آن و پیرو آن کاهش میزان تبخیر می شود.
برای بالا بردن دمای آب درون ظرف می توان از یک المنت حرارتی عایق شده استفاده کرد و آن را درون ظرف آب داخل دستگاه جوجه کشی قرار داد.
اگر بتوان حرارت المنت درا توسط دیمر کنترل کرد . دمای آب ، میزان تبخیر و در نهایت میزان رطوبت هم قابل کنترل خواهند شد .
البته این روش میزان مصرف انرژی را افزایش می دهد و سرعت بالا بردن رطوبت بعد از باز و بسته شدن درب دستگاه کند خواهد بود.
استفاده از دستگاه مه ساز یا رطوبت ساز یا دستگاه بخار سرد آلتراسونیک  در جهت تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی
اگر برای تامین رطوبت ماشین جوجه کشی یک روش مطمئن می خواهید بهتر است برای این کار از یک دستگاه رطوبت ساز یا مه ساز استفاده کنید . برای استفاده از این روش شما نیاز به یک رطوبت سنج دیجیتال مرتبط با دستگاه رطوبت ساز دارید ، در این صورت میزان رطوبت به طور ثابت و دقیق و بدون بروز نوسانات یا تشکیل قطره روی اجزاء ماشین جوجه کشی توسط شما تعیین می شود و ثابت می ماند و دستگاه رطوبت ساز این رطوبت مورد نیاز دستگاه جوجه کشی را تامین خواهد کرد .
استفاده از روش دستگاه رطوبت ساز یک روش قابل اطمینان است که آزمون و خطای روش های دیگر را ندارد . لذا شما می  توانید با خرید یک دستگاه رطوبت ساز برای دستگاه جوجه کشیتان خیال خودتان را از بابت  رطوبت شبیه سازی شده در دستگاه جوجه کشی راحت کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  سوغات کاشان چیست و از کجا باید آن را تهیه کنیم؟
•  معیار های انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  خرید دانخوری اتوماتیک برای پرندگان
•  فروش گندم ویژه طیور
•  بررسی قیمت دستگاه جوجه کشی

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان