فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

آبخوری مرغ و انواع آن

انواع آبخوری مرغ


یکی از مسائل مهم مرغداری استفاده از تجهیزات مناسبی است که به راحتی نیاز مرغ ها را بر طرف کند.
آبخوری مرغ از با اهمیت ترین تجهیزات مرغداری است که انواع و اقسام گوناگونی دارد.
در این مقاله می خواهیم به تفاوت ها و مزیت های انواع و اقسام آبخوری بپردازیم.

انواع آبخوری مرغ
آبخوری مرغ انواع و اقسام گوناگونی دارد که در دو دسته ی سیستم آبخوری باز و سیستم آبخوری بسته قرار میگیرند. شما می توانید با مطالعه ی این مقاله و شناخت انواع آبخوری مرغ بسته به نیاز مرغداریتان سیستم آبخوری مطلوبتان را انتخاب کنید و آن را از فروشگاه فوریو کالا تهیه کنید .
آبخوری قطره ای یا نیپل
آبخوری های قطره ای یا آبخوری نیپل از انواع آبخوری های سیستم بسته اند که به رعایت بهداشت در مراکز پرورشی کمک بسیاری می کنند . ابخوری نیپل به دلیل بسته بودن نیاز زیادی به ضد عفونی ندارد . در آبخوری قطره ای آب از لوله های موجود در سیستم آبخوری عبور کرده و از سوپاپ هایی که با فاصله ی معین روی دستگاه قرار دارند خارج می شود.
در آبخوری نیپل اگر سرعت جریان آب پایین باشد (50 تا 60 میلی لیتر در دقیقه ) به ازاء هر 10 پرنده یک سر پستانک و اگر سرعت جریان آب بالا باشد به ازای هر 12 پرنده یک سر پستانک نصب می شود. فاصله ی بین آبخوری های نیپل باید کمتر از 35 سانتی متر باشد.
آبخوری فنجانی
آبخوری فنجانی هم از انواع آبخوری سیستم بسته است که دو نوع معلق و ماشه ای دارد.
در آبخوری فنجانی معلق یک فنجان بزرگ به انتهای یک میله ی عمودی متصل می شود که بر اساس وزن آبی که در داخل فنجان قرار دارد باز یا بسته می شود.
در آبخوری فنجانی ماشه ای یک فنجان در بالای لوله ی افقی در طول آشیانه قرار می گیرد و سوپاپی در قسمت پایین فنجان تعبیه شده که توسط ماشه باز و بسته می شود.
آبخوری سیفونی ( زنگوله ای )
آبخوری سیفونی از انواع آبخوری سیستم بسته است که متشکل از یک بشقاب و یک قسمت دایره شکل است . در سیستم آبخوری سیفونی تعدادی لوله ی نازک به یک لوله ی اصلی متصل است که وقتی آب کاهش می یابد فنر به طرف بالا کشیده شده و شیر تنظیم باز می شود و آبخوری از آب پر می شود و سپس فنر به طرف پایین کشیده می شود و شیر بسته می شود.
آبخور سیفونی بایدعلاوه بر جریان اصلی آب به منبع دیگری هم متصل باشد تا در صورت قطع جریان آب ، آب مورد نیاز را تامین کند.
استفاده از روش آبخوری سیفونی در مناطق سردسیر ممکن است باعث یخ زدگی شود .  از مزایای آبخوری زنگوله ای میتوان به امکان استفاده از دارو برای طیور در این روش استفاده کرد. همچنین میتوان با افزایش یا کاهش دمای آب منبع به دمای بهینه رسید. برای استفاده از آبخوری زنگوله ای به ازای هر پرنده به 12 سانتی متر فضای ابخوری نیاز دارید.
آبخوری دستی کله قندی
آبخوری کله قندی بهترین گزینه برای جوجه های سنین پایین ترند که کاملا دستی است و تمام مراحل شستشو ، آبگیری و تخلیه ی آن باید توسط نیروی انسانی انجام شود. آبخوری دستی کله قندی حجمی بین 2 تا 4 لیتر دارد . البته بهتر است برای استفاده از آبخوری دستی کله قندی از تعداد بیشتر با حجم کمتر استفاده کنیم.
آبخوری دستی ناودانی
آبخوری ناودانی هم یکی از انواع آبخوری سیستم باز است که بیشتر برای استفاده در قفس پرنده کاربرد دارد به صورتی که در جلوی قفس نصب می شود . و پرنده می تواند از آن تغذیه کند . جنس آن از پلاستیک ، آلمینیوم و آهن سفید است . روش آبخوری ناودانی میزان استفاده ی آب را بالا می برد و باید مرتبا ضد عفونی شود . همچنین باید برای جلوگیری از ورود جوجه ها به داخل ظرف آب یک میل گردان روی هر ناودان آن نصب شود.
فروشگاه فور یو کالا عرضه کننده ی انواع آبخوری دستی و آبخوری اتوماتیک مرغ  می باشد که به امکان خرید آنلاین تجهیزات مرغداری را برای شما فراهم کرده است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  عرقیات گیاهی موثر در لاغری
•  بررسی انواع دانخوری
•  درباره فروشگاه فور یو کالا
•  بهترین قیمت تجهیزات فور یو کالا
•  آموزش راه اندازی مرغداری کوچک

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان