فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

تغذیه مرغ تخمگذار از زمان انتقال به قفس تا مرحله پیک تولید

خوراک مرغ تخمگذار

یکی از مراحل مهم در تغذیه ی مرغ تخمگذار مرحله ی زمانی بین انتقال به قفس تا پیک تولید است . زمان انتقال مرغ تخم گذار در کشور های دیگر معمولا یک هفته قبل از شروع تخمگذاری یعنی حدود 18 هفتگی است .شناخت نحوه ی تغذیه ی مرغ تخمگذار در این دوره میتواند موجب بهیه سازی محصول و سود آوری بالاتر شود.


فعالیت های مرغ از زمان انتقال به قفس تا مرحله ی پیک تولید


مرغ تخمگذار باید در این دوره ی کوتاه چند فعالیت مهم را به انجام برساند:
اول از همه باید خود را با محیط جدید وفق دهد.
بعد از آن نوبت شروع تخمگذاری است .
سپس باید با درصد بازدهی تخمگذاری خوبی ادامه دهد.
و در نهایت رشد خود را کامل کند.
بنابر این مرغ برای طی مراحل بالا و همچنین استفاده از نهایت ظرفیت ژنتیکی نیاز به تغذیه مناسب مرغ تخمگذار دارد که دارای مواد مغذی مناسب باشد. گاهی مسئله تغذیه مرغ تخمگذار و نیازش به مواد مغذی بیشتر موجب وجود مشکلاتی می شود زیرا افزایش این نیاز با افزایش مصرف خوراک مرغ همراه نیست.
بنابر این در چنین زمانی باید خوراک مرغ تخمگذار مقوی تر باشد و در همان مقدار قبل مواد مغذی و انرژی بیشتری وجود داشته باشد.
برای تنظیم جیره ی مرغ تخمگذار در مراحل مختلف تولید معمولا این کار به وسیله سنجش مصرف و نیاز گله ی مرغ ها انجام می شود که در مورد گله های مسن که همه در مرحله ی تولید هستند و نیاز های یکسانی دارند روش مطلوبی است اما برای مرغ تخمگذار در دوران انتقال تا پیک تولید این روش مناسب نیست زیرا تمامی مرغ ها از نظر فیزیولوژیک یکسان نیستند.


در چنین گله هایی معمولا دو دسته مرغ متمایز از هم داریم:
1.یک عده مرغ هایی هستند که هنوز به مرحله ی تولید نرسیده و خوراک مرغ کمتری میخواهند.
2.دسته ی دیگر مرغ هایی هستند که آغاز به تولید کرده اند و در نتیجه غذای بیشتری هم نیاز دارند .
لذا میانگین مصرف در این گله ها مبنای درستی ندارد و فقط یک عدد فرضی بین مقدار مصرف این دو گروه است.

مبنای تعیین میزان خوراک مصرفی مرغ ها

در مرحله ی انتفال تا پیک تولید مرغ تخمگذار استفاده از روش میانگین مصرف گله برای تعیین جیره خوراک مرغ روش مناسبی نیست و حتی ممکن است موجب آسیب رسیدن به مرغ ها و کاهش خوش خوراکی هم بشود . در این مواقع بهتر است برای جلوگیری از تغییر شدید فرمول غذایی مرغ که در نتیجه ی استفاده از روش میانگین مصرف ممکن است به وجود بیاید از براورد مصرف غذایی مرغ هایی که در حال تولیدند استفاده کنیم. زیرا معمولا جیره ی مطلوب مرغ در حال تولید احتیاجات غذایی سایر مرغ های گله را هم برطرف می کند. مصرف این جیره که در حدود 80 تا 90 گرم است باید از زمان انتقال به قفس تا پیک تولید ثابت باشد. و فقط در صورتی تعدیل یابد که درجه حرارت محیط تغییرات شدیدی داشته باشد.
جدول زیر نشان دهنده ی جیره ی پیک تولید در تمامی گله های تخمگذار در درجه حرارت معمول (بین 18 تا 32 درجه ی سانتی گراد ) است:

خوراک مرغ تخمگذار ، جیره ی مطلوب مرغ تخمگذار ، غذای مرغ تخمگذار ، دان تخمگذار مرداگر دمای محیط مرغداری از 32 درجه ی سانتی گراد بالاتر برود  باید در جیره مرغ تخمگذار تغییراتی ایجاد شود که اثر کاهش مصرف خوراک مرغ را خنثی کند. اگر چنین شرایطی پیش آمد کلیه ی اقلام جیره ی مرغ به جز انرژی باید حدود 10 تا 12 درصد بالا برود . و اگر محیط دمایی کمتر از 18 درجه داشت  باید کلیه ی مواد مغذی به جز انرژی در حدود 10 تا 12 درصد کاهش یابد.
لذا پیشنهاد ما این است که از خوراک مرغ تخمگذاری استفاده کنید که مقادیر این جیره در آن رعایت شده باشد تا زمانی که تمامی گله ی مرغ تخمگذار در حال تولید باشند که در این مرحله می شود جیره ی مرغ ها را بر اساس میانگین مصرف آن ها محاسبه کرده و در اختیار گله قرار داد.
فروشگاه فور یو کالا برای شما دان مرغ تخمگذار زرین را عرضه می کند که از لحاظ مواد مغذی مناسب برای مرغ هایی است که در دوران انتقال تاغ پیک تولید قرار دارند
 شما می توانید به آسانی این محصول را از سایت 4UKALA.COM   تهیه کرده و در مدت کوتاهی سبد محصول خود را درب منزل یا مرغداریتان تحویل بگیرید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  تغذیه مرغ تخمگذار از زمان انتقال به قفس تا مرحله پیک تولید
•  روش های تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی
•  تاثیر آب بر راندمان مرغداری
•  تاثیر تغذیه در تخمگذاری مرغ
•  مزایای استفاده از دانخوری اتوماتیک

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان