فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

خرید دانخوری اتوماتیک برای پرندگان

خرید دانخوری اتوماتیک برای پرندگان

همانطور که مطلع هستید یکی از تجهیزات مهم و ضروری در صنعت پرورش پرندگان دانخوری و آبخوری مناسب می باشد؛ زیرا پرنده با داشتن تغذیه خوب و مناسب می تواند رشد قابل توجهی را داشته باشد؛ و از آنجا که مقدار دان مصرفی در روز یکی از اساس های پرورش مرغ و پرندگان است و بخش عظیمی از هزینه های تولید صرف خوراک اولیه پرندگان می شود نحوه دانخوری پرندگان بسیار با اهمیت و قابل توجه است.
یک دانخوری کاربردی و مناسب باید میزان هدر رفت دان را تا حد امکان پایین بیاورد؛ به سادگی نظافت بشود و پرنده به سمت مصرف هرچه بیشتر خوراک تمایل داشته باشد و مهم تر از همه به سادگی بتوان مخزن آن را پر کرد و درصورتی که دستگاه با مشکل رو به رو شد بتوان در اسرع وقت آن را تعمیر کرد.

به طور معمول درهفته های ابتدایی جوجه ها را با دانخوری های اولیه تغذیه می کنند و دانخوری های اولیه سینی های بزرگی به عمق 4 متر هستند و این سینی ها به منظور راحتی برای جوجه ها طعبیه شده که جوجه ها بتوانند داخل سینی رفته و از خوراک داخل آن استفاده کنند.
اما پس از حدود یک هفته دانخوری های ثانویه جایگزین دانخوری اولیه شده و تا پایان دوره ی پرورش پرنده قابل استفاده هستند.

دانخوری ثانویه به 2 دسته تقسیم می شود:

دانخوری های دستی
دانخوری اتوماتیک

دانخوری های دستی توسط فرد مسوول این قسمت پر از دانه می شود و همه ی کارهای آن به صورت دستی انجام می شود و معمولا این دانخوری ها به دو دسته تقسیم می شود:
دانخوری سطلی
دانخوری ناودانی

دانخوری اتوماتیک و توضیحاتی از انواع آن که لازم است قبل از خرید از آنها مطلع شوید

این مدل از دانخوری پرندگان به صورت تماما اتوماتیک، دانه را بین گله ی پرندگان پخش می کند؛ و می توان گفت نقش نیروی انسانی را به حداقل ممکن می رساند؛ و معمولا از دانخوری های اتوماتیک در سالن پرورش پرندگان با ابعاد بزرگ استفاده می شود.

دانخوری اتوماتیک پرندگان نیز دسته بندی خاص خودش را دارد که شامل موارد زیر می شود:

دانخوری بشقابی خودکار
دانخوری ناودانی زنجیره ای
دانخوری واگنی
دانخوری میله ای

نحوه کارکرد و استفاده از دانخوری بشقابی:

در روش دانخوری بشقابی که صرفا برای پرورش پرنده بر روی بستر می باشد؛ دان به وسیله ی حلزونی یا زنجیری که درون لوله ها وجود دارد از مخزن خوراک به داخل سالن منتقل می شود؛ در فاصله های مشخصی از این لوله ی انتقال دهنده سوراخ هایی تعبیه شده تا در زیر آن بشقاب مربوطه نصب شود؛ با شروع حرکت زنجیر، دانه وارد لانه ها شده و بشقاب ها را پر می کند؛ پس از آنکه بشقاب ها پر شد ریختن خوراک داخل لانه ها متوقف می شود.
دانخوری بشقابی را به طور معمول از سقف آویزان می کنند و ارتفاع آن را با توجه به جثه و اندازه پرنده تنظیم می کنند و یا اگر نیازی به اینکار نبود می توان آن را تا زیر سقف بالا برد و مهم ترین مزیت دانخوری بشقابی در اختیار گذاشتن دان به صورت یکنواخت و هماهنگ برای مصرف است.


 نحوه کارکرد و استفاده از دانخوری ناودانی زنجیره ای:

این نوع دانخوری، دانه را از مخزن اصلی که در اتاق سرویس قرار گرفته است توسط زنجیر به داخل کانال های ناودانی شکل انتقال می دهد و پس از چرخش در کرنر ها و عبور از سالن دوباره به مخزن اصلی می رساند.
معمولا برای جلوگیری از نشستن پرنده ها روی ناودان ها معمولا از سیم شوک الکتریکی در بالای آن و در امتداد طولی ناودان استفاده می شود و از دانخوری ناودانی در هردو روش قفس و بستر استفاده می شود؛ و به طور معمول در روش بستر، ناودان ها روی پایه های قابل تنظیم در زمین نصب می شوند.

 

نحوه کارکرد و استفاده از دانخوری واگنی:

روش و نحوه کار دانخوری واگنی به این شکل است که ناودان های دانه در امتداد سالن یا مقابل قفس ها گذاشته می شود و برای پر کردن ناودان ها از یک واگن حاوی دان که روی ریل حرکت می کند به جای زنجیر استفاده می شود سپس در انتهای واگن لوله ای برای ریختن دانه به داخل ناودان تعبیه شده که در این روش معمولا مشکل جدا شدن دانه از دانخوری زنجیری برطرف شده است.


نحوه کارکرد و استفاده از دانخوری میله ای:

تمام اجزا و وسایل دانخوری میله ای شبیه به دانخوری های بشقابی می باشد و تنها یک تفاوت با آن دیده می شود آنهم این است که لوله حمل دانه در ارتفاع بالا نصب و دانه با یک لوله به سطل های دانخوری که نزدیک بستر هستند نصب شده اند ریخته می شود.


راهنمای خرید دانخوری اتوماتیک برای پرندگان

شما می توانید برای خرید مناسب و مطمئن دانخوری اتوماتیک، از محصولات فروشگاه فوریوکالا دیدن فرمایید و برای رفع هرگونه سوال و ابهام با پشتیبانی فنی سایت در ارتباط باشید؛ و خریدی مطمئن و آسان را با فوریوکالا تجربه کنید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مزایای استفاده از دانخوری اتوماتیک
•  خواص زیره و عرق زیره
•  دستگاه جوجه کشی اتوماتیک بخریم یا دستی
•  مقایسه جوجه کشی طبیعی با دستگاه جوجه کشی
•  آبخوری اتوماتیک جانبو

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان