فروشگاه تجهیزات فور یو کالا قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی سوالات متداول مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات فور یو کالا
0 مورد

آموزش راه اندازی مرغداری کوچک

آموزش تاسیس مرغداری

در این مقاله فور یو کالا می‌خواهد راهنمایی های لازم را جهت راه اندازی مرغداری کوچک برای شما توضیح دهد که از جمله امکانات لازم برای راه اندازی مرغداری عبارتند از :  قبیل مکان و سرمایه وافراد و ... انواع مجوز های مورد نیاز برای راه اندازی مرغداری می باشد.

به پرورش مرغ در ابعاد بزرگ صنعتی و سنتی مرغداری می گویند و مرغداری از صنایع زیر مجموعه کشاورزی می باشد و در آن ضمن پرورش طیور از تولیدات آن اعم از گوشت و تخم مرغ استفاده می شود. راه اندازی مرغداری کاری پر ریسک می باشد که نیاز به کنترل شدید دارد و گاهی اوقات دارای زیان های هنگفتی می باشد.

 

سرمایه لازم جهت راه اندازی مرغداری 

برای راه اندازی مرغداری ما باید سرمایه لازم جهت خرید زمین مناسب وسوخت و انرژی لازم وسوله ها و انبارهای مورد نیاز و امکانات و تجهیزات و هم هزینه آب و برق و گاز و نیروی کار و غذا و داروهای مرغ ها را در نظر بگیریم که معمولا 100 تا 150 میلیون تومان مقدار مناسبی است اما این مقدار بسته به شرایط اقتصادی متغییر می باشد و هرچه میزان سرمایه بیشتر باشد کارها در زمان برنامه ریزی شده و راحت تر پیش می روند و ما یک قدم به هدف راه اندازی مرغداری نزدیک می شویم .

 

ویژگی های مکان مرغداری 

مکان هایی که قرار است پروژهایی مانند مرغداری در آن اجرا شود باید دارای ویژگی هایی از قبیل اینکه در وهله اول از دیگر واحدهای پرورشی حداقل 1 یا 2 کیلومتر فاصله داشته باشد ، از مناطق مسکونی 2 ت 3 کیلومتر فاصله داشته باشد ، اطراف سوله های مرغداری حتما حصارکشی شود ، اجازه فعالیت از دیگر سازمان های ذیربط صادر شود.

 

مجوز مرغداری 

برای گرفتن مجوز مرغداری باید مکان دارای شرایط مناسب و لازم باشد تا بتوانیم بدون ائتلاف وقت آن را دریافت کنیم ازقبیل کارهایی که باید انجام دهیم عبارتند ازاینکه زمین باید از حالت زراعی به صنعتی تغییر کاربری داده شود ، داشتن فاصله مناسب با مناطق مسکونی ، زمین باید اسناد دارای اعتبار باشد و امکان نقل و انتقال وجود داشته باشد ، دسترسی مکان به جاده برای رفت و آمد ، زمین دارای فواصل مناسب تا خطوط انتقال گاز باشد و اگر زمین دارای همه این ویژگی ها باشد نقشه بنای ساختمان و تاسیسات را تهیه می کنیم و برای کسب جواز به واحد امور دام شهرستان محل سکونت خود مراجعه میکنیم  و منتظر دستور سازمان جهاد کشاورزی برای دریافت جواز می مانیم .

 

تهیه جوجه ها

بعد از تهیه مکان پرورش  ما باید انواع جوجه ها با نژاد مختلف را تهیه کنیم که باید هنگام خرید چند نکته را در نظر بگیریم : جوجه ها باید از مادر سالم تهیه شوند ، باید در نظر داشته باشیم که بعضی از نژادها توان بالاتری به نژادهای دیگر دارند ، جوجه ها یک سن و از یک مادر باشند و سعی کنیم جوجه هایی که از یک سن و گله نیستند در در سوله های جدایی نگهداری کنیم ، جوجه ها باید دارای  mg , sp , st  منفی باشد و حتی الامکان جوجه ها را از نزدیک ترین محل خریداری کنیم زیرا هر یک ساعت حمل ان ها باعث کاهش یک گرم از وزن جوجه ها می شود برای ورود جوجه ها باید مراقبت های اولیه را اغاز کرد و ما می توانیم در یک سال پنج دوره جوجه ریزی کنیم و گذشت زمان مقدار را بیشتر کنیم .

 

تجهیزات لازم در سالن های پرورش مرغ ها

تنظیم میزان رطوبت نسبی سالن باید 50 تا 70 درصد باشد رطوبت بالا باعث حفظ کیفیت بستر و از وجود گرد و غبار جلوگیری می کند ، نصب هواکش های لازم برای تامین هوای موررد نیاز، ایجاد فضا های مناسب ( شرایط اقلیمی ، اب و هوا ،.. ) برای جوجه ها ، استفاده از قفسه های مناسب برای نگهداری و پرورش جوجه ها ، تعیین میزان غذای لازم ( براساس وزن )، کنترل سلامت و تغذیه جوجه ها باید انجام شود ، نوردهی مناسب که باید در سراسر سالن به صورت یکنواخت باشد و در ساعتی از روز به صورت خاموش باشد تا طیور به تاریکی عادت داشته باشند و در مواقع برق رفتگی به هر دلیلی از خفگی و تجمع طیور جلوگیری شود ، کنترل درجه حرارت که براساس آن پرندگان با توجه به محیط با پرهای خود ارایش های متفاوتی را ایجاد می کنند ؛ مثلا زمانی که هوا سرد است پرهای خود را عمود بر بدن قرار می دهند و در هوا ساکن مبحوس در بین ان ها به صورت لایه ای عایق کننده عمل می کندو با افزایش درجه حرارت پرها را به صورت خوابیده ارایش می دهند.

 

اقدامات بعد از راه اندازی مرغداری 

بعد از اقدامات لازم جهت راه اندازی سالن های پرورش و تجهیز نمودن سالن ها ما نیاز به چندین کارگر و پرسنل برای انجام کارها و هماهنگی های لازم در مرغداری را داریم که هر کدام از کارکنان دارای تخصص خاصی باشند بعد از ان باید به سراغ خرید دستگاه های حرفه ای و لازم برویم و در اینجا نکته حائز اهمیت این است که قبل از خرید تحقیقات لازم جهت خرید را انجام دهیم ، بعد از ان باید از مکانی امن برای خرید تعدادی مرغ بالغ و تخم گذار مراجعه کنیم و بعد از نیاز به تهیه جیره غذایی مورد نیاز برای مرغ ها و تهیه واکسن آن ها برای جلوگیری از هر ویروسی میان آن ها می باشد.

 

فور یو کالا ، شرکتیست که تمامی تجهیزات لازم را دارا می باشد و به بهترین شکل در حال انجام پرورش طیور است  و دارای تخصص لازم می باشد  و سابقه طولانی مدت در حوزه پرورش را داراست و می تواند بهترین راهنمایی های لازم را در خصوص راه اندازی مرغداری را در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهد. 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  احداث واحد مرغداری از صفر تا صد
•  تغذیه مرغ تخمگذار از زمان انتقال به قفس تا مرحله پیک تولید
•  ساخت دستگاه جوجه کشی مناسب برای استفاده
•  عرق نعناع چه خواصی دارد ؟
•  روش های تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی

اطلاعات تماس فروشگاه

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر
کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس
نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان